Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Petícia / Zákaz cirkusom so zvieratami v meste Komárno!

Zákaz cirkusom so zvieratami v meste Komárno!

Žiadame primátora mesta Komárno, aby nepovolil konanie cirkusu, v ktorom vystupujú zvieratá, a poslancov mestského zastupiteľstva, aby zakázali konanie cirkusov so zvieratami na verejných priestranstvách v meste Komárno.

Nech je tento víkend posledný krát v meste Komárno cirkus, v ktorom vystupujú zvieratá!

Určite ste postrehli, že tento víkend má byť znova cirkus v Komárne. Jedná sa o cirkus, ktorý sa má konať na tradičnom mieste pri skateparku na parkovisku pri Váhu. Táto petícia má za cieľ to, aby sa vedenie mesta zachovalo uvedomelo a už nikdy viac do mesta Komárno nevpustilo cirkusy, v ktorých účinkujú zvieratá. Niektoré mestá sa už pridali do zoznamu a udelili úplný zákaz cirkusom so zvieratami. Jednoducho im nedajú povolenie, aby sa rozložili na mestskom pozemku.

Ak ste aj Vy za to, že cirkus, v ktorom účinkujú zvieratá nie je vôbec zábavný, prosím podpíšte túto petíciu. Priložíte tak ruku k tomu, aby sa skončilo týranie zvierat, ktoré nútia robiť pre nich neprirodzené atrakcie. Po vyzbieraní dostatočného množstva podpisov budeme žiadať vedenie mesta Komárno, aby sa vyjadrilo. Uvedomelé vedenie na to určite pristúpi. Ďakujeme.

Odôvodnenie: Sme presvedčení o tom, že každý držiteľ zvieraťa je povinný poskytnúť zvieraťu chovné podmienky primerané jeho etologickým, fyziologickým a biologickým potrebám. Zvieratá chované v cirkusoch a podobných zariadeniach sú nútené k neprirodzeným výkonom, ktoré nerešpektujú ich biologické spôsobilosti. V dôsledku permanentného obmedzovania ich pohybu v nevyhovujúcich priestoroch a celoročných transportov, sú akékoľvek potreby a špecifiká jednotlivých druhov zvierat nehumánne potláčané. Cirkusové zvieratá de facto nežijú, ale iba prežívajú v nekončiacom strese a nedostatku. Vystupovanie zvierat v cirkusoch je demonštratívnym týraním zvierat - pred očami verejnosti - s jej pasívnym, tichým súhlasom. 

Podporou prejavenou podpismi na tejto petícii žiadame vedenie mesta Komárno o udelenie celoplošného zákazu usporadúvania a konania cirkusov, v ktorých vystupujú zvieratá, na území mesta Komárno.

 

Petičný výbor: 

1. Ing. Lucia Kuchárová, trvalé bydlisko: Levanduľová 2, Nová Stráž 94504
2. Mgr. Claudia Illés, trvalé bydlisko: Platanová 13/A, Komárno 94501
3. Andrea Szénásy, trvalé bydlisko: Platanová Alej 2437/3 11/A, Komárno 

Odoslaním vyplneného formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom podania petície/výzvy/hromadnej pripomienky, vedenia evidencie o jej podporovateľoch a informovaní o ďalšom priebehu procesu.

Petície a hromadné pripomienky na webovej stránke EKOFORUM.SK sa riadia dokumentom Ochrana osobných údajov v Servisnom centre Ekofóra, ktorý je v súlade s platnou legislatívou vrátane nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016.