Osobné nástroje
Nachádzate sa tu: Titulná stránka / Petícia / Hromadná pripomienka verejnosti k Vodnému Plánu Slovenska

Hromadná pripomienka verejnosti k Vodnému Plánu Slovenska

Podporte prosím hromadnú pripomienku spracovanú verejnosťou k Vodnému plánu Slovenska. Termín na pripomienkovanie ministerstvo stanovilo na 1. decembra 2015, dovtedy potrebujeme získať aspoň 500 podpisov. Podpisový formulár je na konci textu.

Ministerstvo životného prostredia SR zverejnilo návrh Vodného plánu Slovenska na roky 2016-2021. Termín na ukončenie Medzirezortného pripomienkovania stanovilo na 1. decembra 2015 (utorok).

Do procesu pripomienkovania Vodného plánu sa doposiaľ aktívne zapájali rybári, vedeckí odborníci, viaceré občianske združenia a tiež verejnosť. Upozorňovali na kritickú situáciu v oblasti ochrany vôd a od vody závislých ekosystémov. Napriek tomu návrh „Vodného plánu“, ktorý je podrobený pripomienkovaniu  nie je podľa nášho názoru vypracovaný tak aby dokázal zlepšiť stav našich potokov a riek. Keďže sa jedná o dôležitý strategický dokument na dlhšie časové obdobie, spracovali sme niektoré zásadné pripomienky k predloženému materiálu.

V hromadnej pripomienke žiadame najmä obmedziť ďalšiu výstavbu malých vodných elektrární (MVE) na Slovenských riekach a žiadame tiež aby bola verejnosť viac zapojená do riešenia problémov vodného hospodárstva.

Celý text pripomienok nájdete TU v pdf alebo na portáli právnych predpisov:

https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=-1&matEID=8742&mrEID=455514

Návrh materiálu, ku ktorému smerujú pripomienky je na https://lt.justice.gov.sk/Material/MaterialHome.aspx?instEID=-1&matEID=8742&langEID=1

Hromadnú pripomienku možno podporiť najneskôr v utorok 1. decembra 2015

V prípade, ak Ministerstvo životného prostredia SR nevyhovie hromadnej pripomienke, žiadame uskutočnenie rozporového konania, na ktoré budú písomne pozvaní nižšie uvedení zástupcovia verejnosti:

Ing. Tibor Krajč, PhD. - člen SRZ

Mgr. Boris Chládecký - ekológ

Ing. Andrej Seman - člen SRZ

Doc. PaeDr. Ján Koščo, CSc. - Prešovská univerzita

Ing. Juraj Staško - OZ Strečnianska úžina

Ing. Jaroslav Šubjak - Spojená škola (rybárska) Ivanka pri Dunaji


 

Signatári hromadnej pripomienky Vodný plán - rybári

1206 signatures so far

Latest signatures

  • Jana Lorinczová, Bratislava
  • Pavol Mikloš, Bratislava
  • JimmiXzSq MckMzlacPSII, New York
  • Tomáš Maslen, Žarnovica
  • Eva Maslenova, Žarnovica
See all signatures